fbpx
Sprzedaż kursów wstrzymana na kwiecień, zapraszamy do artykułów i na mailing.

Jak zacząć naukę iluzji?

Jak zacząć naukę iluzji?

5
(12)

Od lat najwięksi iluzjoniści z całego świata inspirują młodsze pokolenia do próbowania swoich sił w świecie magii. Nieraz zainteresowanie do iluzji przychodzi niespodziewanie i właśnie wtedy ci, którzy zostali nią oczarowani zaczynają się zastanawiać: jak stawiać pierwsze kroki w iluzji, jak nauczyć się sztuczek magicznych oraz jak dorównać poziomem do tych, którzy ich zainspirowali.

Każdy może zostać topowym iluzjonistą

Za pierwszego współczesnego iluzjonistę uznawany jest Jean Eugène Robert-Houdin. To właśnie od niego, wielki iluzjonista oraz mistrz ucieczek Harry Houdini zaczerpnął swój pseudonim. Do dzisiaj, dla wielu obecnych iluzjonistów jest on ogromnym wzorem i inspiracją. Dokonywał rzeczy, które nawet w dzisiejszych czasach są niesamowite, czasami niewytłumaczalne, a nawet niemożliwe czy szalone.

Znany jest z wszelkiego rodzaju ucieczek: z kajdanek, kaftana bezpieczeństwa, a nawet takich, przy których ryzykował życie, będąc uwięzionym na wiele sposobów pod wodą czy w powietrzu. Znany jest również jako „Król kart”, dlatego do dziś  uznawany jest za ikonę iluzji na skalę światową.

To właśnie dzięki takim osobom, obecnie mamy wielu zawodowych iluzjonistów. Każdy z nich miał kiedyś swoje początki w iluzji, pierwsze kroki na scenie, sukcesy i porażki. Nie można jednak zapominać, że poświęcając na to wystarczająco dużo czasu i ciężko pracując, każdy może osiągnąć wielkie rzeczy w świecie magii oraz może stać się inspiracją dla innych. Aby nauka iluzji była prostsza i przyjemniejsza warto poznać rozwiązania, które dla wielu początkujących iluzjonistów będą miały kluczowe znaczenie w całej karierze.

Spotkania magiczne

Aby spotkać wielu doświadczonych iluzjonistów nie trzeba lecieć za ocean, aby próbować zdobyć bilet na pokaz najpopularniejszego współczesnego iluzjonisty Davida Copperfielda, czy wypatrywać szalonych sztuczek Davida Blaine’a.

Od wielu lat w Polsce organizowane są spotkania magiczne, podczas których wiedza, jaką można otrzymać – po licznych spotkaniach z najciekawszymi osobami związanymi z iluzją – wykorzystywana jest nawet po wielu latach pracowania w tej branży. Spotkania magiczne są niczym innym jak inwestycją w samego siebie oraz jednym z najlepszych miejsc do rozwoju swoich umiejętności i zdobyciu wyspecjalizowanej wiedzy.

Wielu z obecnych iluzjonistów jest tam szczególnie dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z iluzją. Podczas takiego spotkania będziesz mógł porozmawiać z profesjonalistami oraz posłuchać wykładów, np.: na temat nauki iluzji, występowania na scenie, rozwoju i wielu innych, które z pewnością uczynią Cię lepszym iluzjonistą. Zdobędziesz tam wiedzę, którą później przez wiele lat będziesz mógł wykorzystywać w pracy.

Książka o podstawach iluzji

Od najmłodszych lat słyszymy, że „nauka to potęgi klucz” i nie jest inaczej w przypadku iluzji. Wiedza, nauka, a później praktyka to tak naprawdę podstawa dobrego iluzjonisty. Książka “Fundament – podstawy iluzji” autorstwa Piotra Denisiuka to zdecydowany must-have każdego początkującego, a nawet bardziej zaawansowanego iluzjonisty.

Książka składa się aż z 33 rozdziałów, 29 technik iluzjonistycznych, ponad 300 zdjęć, wielu esejów oraz efektów gotowych do nauki. Jest to zbiór wiedzy od jednego z najlepszych iluzjonistów w Polsce. Specjalnie z myślą o takich jak Ty, chcących nauczyć się jak najwięcej o iluzji, powstała ta książka. Po lekturze będziesz miał zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, co uczyni Cię lepszym magiem już na starcie swojej przygody.

Kursy iluzji on-line

Kursy to kolejny element, który warto włączyć do planu rozpoczęcia nauki iluzji. W ofercie znajdziemy 6 różnych kursów od 3 iluzjonistów.

Piotr Denisiuk: Program Podstaw IluzjiSzybki kurs iluzji oraz Magiczny Wieczór

Michał Skubida: Karty do perfekcji

Radek Hoffman: Tajemnice mentalizmu

Każdy z sześciu kursów to podróż po innej dziedzinie iluzji i magii. Pod okiem najlepszych iluzjonistów możesz dzięki ciężkiej pracy stać się jednym z nich.

Kursy Piotra Denisiuka są dobrym pomysłem na start nauki iluzji. Jest to zbiór najlepszych sztuczek magicznych, którymi zadowolisz i oczarujesz każdego. Piotr Denisiuk stworzył kurs, który w połączeniu z książką “Fundament – podstawy iluzji” tworzy idealne duo do nauki iluzji od podstaw.

Michał Skubida to iluzjonista specjalizujący się w magii karcianej. Od wielu lat podróżuje po całej Polsce, pokazując sztuczki na weselach, imprezach firmowych oraz w teatrach. Właśnie dlatego jego kurs jest idealną okazją do nauki najlepszych sztuczek karcianych tak, aby tak, jak on, oczarowywać wszystkich wokół. Podczas kursu nauczysz się jak świadomie posługiwać się kartami, jak stworzyć pokaz tylko i wyłącznie z talią kart oraz jak wnieść swoją magię karcianą na wyższy poziom.

Kursy prowadzi również Radek Hoffman – czołowy polski mentalista, autor dwóch książek na ten temat oraz twórca 10 pełnowymiarowych spektakli. Podczas jego kursów poznasz tajniki mentalizmu, nauczysz się efektu czytania myśli lub przewidywania przyszłości. Jego materiały sprawdzą się dla osób, które znają podstawy iluzji, ale również dla tych, których mentalizm był pierwszą stycznością z iluzją.

Bez wątpienia kursy prowadzone przez specjalistów w tych dziedzinach to kolejna świetna inwestycja, której efekty widoczne będą przez długie lata w późniejszej pracy – już oczywiście jako iluzjonista. Przekonaj się sam!

Trening czyni mistrza

Gdy już zdobędziesz potrzebną wiedzę, jak rozpocząć swoją przygodę w świecie iluzji, ważne, abyś skupił się na praktyce, czyli treningu. Warsztat, który możesz udoskonalać tylko Ty sam, jest kluczowym elementem do osiągnięcia sukcesu.

Szczególnie na początku ważna jest praca, systematyczność i wytrwałość. W każdej sztuczce magicznej chodzi o wiedzę i umiejętności, tj.: zręczność, której nabrać możesz tylko dzięki praktyce. Możesz pokazywać je swoim najbliższym – nie bój się i traktuj ich jako publiczność. Z czasem niektóre efekty magiczne będą przychodzić Ci z łatwością, dzięki czemu te trudniejsze, wymagające większej zręczności, nie będą już dla Ciebie niczym strasznym i nieosiągalnym.

Pamiętaj, aby się nie poddawać i wierzyć w siebie. Jeżeli nie masz w danym momencie przed kim występować, możesz to nawet robić przed lustrem. Każdy z iluzjonistów kiedyś tak zaczynał, dlatego Ty też idąc w ich ślady, ciężko pracując możesz osiągnąć wielkie rzeczy i w przyszłości podbijać może nie tylko polskie sceny!

Ważne, abyś nie zamykał się również na krytykę innych, szczególnie gdy masz okazję pokazać swoje umiejętności, np. na spotkaniu magicznym. Komentarze, które mają na celu pomóc i udoskonalić Twoje pokazy czy umiejętności bierz do serca, szczególnie gdy usłyszysz je od dobrego iluzjonisty.

Kto pyta, nie błądzi

Pewnej wiedzy nie da się zdobyć w książce, na wykładzie, czy kursie. Wiele rzeczy, które odpowiadają i sprawdzają się u jednego iluzjonisty, nie będą wcale tak samo spektakularne u drugiego. Właśnie w tym tkwi sztuka. Iluzja to dziedzina, w której oryginalność, autentyczność i charyzma jest na wagę złota. Nie sztuką jest powielać konkretne schematy.

Ważne, aby odnaleźć swój styl, pokazywać zróżnicowane sztuczki oraz zachwycać ludzi własną aparycją i poczuciem humoru, bo w dużym stopniu chodzi przecież o to, aby zadowolić publiczność. Dlatego też prezentacja jest tak ważna. Nie będziesz czuć się dobrze na własnym pokazie jak będziesz próbować naśladować i udawać kogoś, kim nie jesteś. To nie przyjdzie od razu, dlatego zwracaj uwagę na to, co sprawdza Ci się na pokazach, w jakich sztuczkach czujesz się najlepiej i jak chcesz się prezentować i być odbierany.

Czasami warto zapytać innych iluzjonistów o rady. Każdy z nich też kiedyś był na Twoim miejscu. Uwierz, że wielu z nich z chęcią Ci pomoże i postara się odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Każde z powyżej wymienionych kwestii, czyli spotkania magiczne, książka, czy kurs, powstały z myślą o takich jak Ty. Każdego iluzjonistę cieszy to, że kolejna osoba włącza się do ich grona. Nikt nie odpowie Ci na pytania tak dobrze jak zawodowy iluzjonista. Każdy z nich ma inne doświadczenie i coś innego do przekazania. Wszystko to sprowadza się do czerpania inspiracji.

Jeżeli nie uda Ci się przyjechać na organizowane spotkanie magiczne możesz sprawdzić, czy któryś z iluzjonistów nie ma pokazu w Twoim mieście. W dzisiejszych czasach również internet sprawdza się jako świetne miejsca do poszukiwania inspiracji. Możesz śledzić losy swoich ulubionych artystów na portalach społecznościowych, może nawet uda Ci się znaleźć ich nagrany pokaz – obejrzyj i wyciągnij własne wnioski i wypróbuj nowych sztuczek. Inspirację możesz znaleźć wszędzie. Jedyne czego potrzebujesz to otwartych oczu, umysłu i chęci. Powodzenia!

Mam nadzieje, że ten artykuł pomógł Ci uzyskać odpowiedź na pytanie “Jak zostać iluzjonistą”. Wszystkie te wskazówki mają na celu naprowadzić Cię na początek drogi, która zależy tylko od Ciebie. To Ty decydujesz, ile pracy i czasu poświęcisz na naukę. Liczę, że nie zniechęcisz się szybko, a zobaczysz, że efekty zaskoczą nawet Ciebie.

Autorem artykułu jest Weronika Kochel.

Platformę Nauka Iluzji tworzą ludzie. Jeśli masz doświadczenie lub chciałbyś odpłatnie napisać artykuł nt. iluzji, napisz na piotr@naukailuzji.pl. 

Zapisz się też na listę mailową, dzięki której regularnie otrzymasz najciekawsze informacje dot. iluzji.

Jeszcze chwilkę...

Dzięki za zaufanie!

Koniecznie potwierdź subskrypcję na swoim mailu i zostańmy w kontakcie!

Ponieważ działamy zgodnie z prawem, niżej przekazujemy Ci komplet informacji związanych z ochroną Twoich danych osobowych:

  • administrator danych osobowych: Iluzjonista Piotr Denisiuk, ul. Kolejowa 49, 05-220 Zielonka, NIP: 712-32-32-817,
  • cel przetwarzania danych: wysyłka newslettera,
  • odbiorca danych: dostawca systemu mailingowego MailerLite,
  • podstawa prawna przetwarzania danych: art. 6 ust. 1 lit. a RODO oraz art. 6 ust. 1 lit. f RODO,
  • dane będą przetwarzane przez czas funkcjonowania newslettera; po rezygnacji z otrzymywania newslettera dane będą nadal przechowywane w bazie w celu możliwości wykazania faktu i chwili udzielenia oraz wycofania zgody na wysyłkę newslettera,
  • dane zostaną przekazane do Litwy w związku z ich przetwarzaniem w systemie MailerLite; dostawca systemu MailerLite gwarantuje odpowiedni poziom ochrony danych osobowych,
  • masz prawo do: żądania dostępu do swoich danych oraz ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celu wysyłki newslettera, wniesienia skargi do organu nadzorczego,
  • podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, by otrzymywać newsletter.

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z polityką prywatności.

Artykuł był dla Ciebie ciekawy?

Zagłosuj bez rejestracji.

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 12

Bądź pierwszym recenzentem!

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *