fbpx
Sprzedaż kursów wstrzymana na kwiecień, zapraszamy do artykułów i na mailing.

7 Najlepszych Polskich Iluzjonistów w 2020 r.

7 Najlepszych Polskich Iluzjonistów w 2020 r.

2.9
(29)

Najlepsi polscy iluzjoniści

Jak to właściwie może określić? David Blaine jest lepszy od Dynamo czy odwrotnie? 

Wybranie kogoś najlepszego w dziedzinie iluzji jest bardzo trudne. Dlaczego? 

Czy da się jednoznacznie ocenić, kto jest najlepszym muzykiem? Dla jednego to będzie Frank Sinatra, dla drugiego John Lennon. Wszystko zależy od osoby, która wybiera swoje TOP. Podobnie jest w iluzji.

Nie sposób jednoznacznie wskazać najlepszego iluzjonisty w Polsce. Przy kilku też jest trudno. Niżej moja lista.

Kolejność jest przypadkowa i nie ma żadnego znaczenia. Zachęcam do obserwowania każdej z tych osób, bo każda jest na swój sposób niesamowita!

7 Wspaniałych:

Iluzjonista, który w magicznym kręgu jest ogromnie szanowany. Polak, który mieszka na Wyspach Brytyjskich i daje ludziom zaznać prawdziwej magii. Jest występy cechuje ogromna naturalność. Bardzo powoli i ostrożnie dobiera repertuar, dzięki czemu jego efekty są bardzo przemyślane i magiczne. Możesz w jego repertuarze zobaczyć m.in. lewitowanie przedmiotów i jego słynne pojawienie żywej myszki z jajka. Polecam go obserwować na Instagramie i poszukać jego występów na YouTube

Osobista notka/EDIT: Diobo nigdy nie miałem okazji poznać na żywo. Niestety nie ma go już z nami, więc na tym świecie już się nie spotkamy.

Maciej Pol to iluzjonista, któremu Polska zawdzięcza dużo magii. Wielokrotnie gościł w telewizji i dawał magię zarówno dzieciom jak i dorosłym. Występuje przede wszystkim na scenach, robiąc widowiskowe spektakle w teatrach, na bankietach czy eventach. W jego repertuarze możesz duże efekty sceniczne jak i zabawne magiczne efekty dla całych rodzin. Najbardziej aktywny jest na Facebooku, sporo występów można też zobaczyć na YouTube.

Osobista notka: Macieja spotkałem raz, na samym początku mojej przygody z iluzją. Wielokrotnie słyszałem o nim dobre opinie, szczególnie od osób organizujących eventy. 

Jakub Walkowiak to iluzjonista, który w marcu ’20 wygrał wszystkie nagrody na przeglądzie iluzjonistów, dosłownie deklasując konkurencję. Zaprezentował klasyczny efekt, w którym łączył 3 duże pierścienie. Nie byłoby w tym nic ekscytującego, gdyby nie fakt, że one latały i łączyły się w powietrzu. Jakub stał na środku, a wokół niego lewitowały obręcze. Na jego skinienie jedna podlatywała do drugiej i przenikała się na oczach widowni. Należy także zwrócić uwagę, na niesamowitą zręczność, która pozwala wykonywać Jakubowi najtrudniejsze manipulacje. Prowadzi mało social mediów, możesz znaleźć o nim więcej informacji na jego stronie internetowej lub Fanpage’u.

Osobista notka: Jakuba poznałem w swoje 19-te urodziny w Poznaniu. To było jedno z tych miast, do których zawsze miałem nie po drodze, więc wybrałem się tam na urodziny!

Iżuljonista. Wchodzi na scenę pijany, trzymając w dłoni butelkę piwa. Pan Li łączy magię z kabaretem, udając przy tym pijanego. Barwna postać na polskiej scenie, która występuje zarówno na żywo jak i w telewizji. Będąc na jego występie możesz liczyć na solidną porcję humoru, która przeplata się z magicznymi efektami. Znajdziesz go w większości social mediów: na Facebooku, Instagramie i YouTubie

Osobista notka: Przemka Lieske (stąd pseudonim!) poznałem na magicznym spotkaniu w 2014 r. Niedługo potem występowałem na ulicy w Sopocie, a Przemek po jakimś czasie dołączył do naszej ekipy ulicznych performerów. Na swoim kanale ma świetny film o buskingu. Możesz zobaczyć jak niesamowicie się rozwinął na przestrzeni kilku lat.

Y to jeden z najbardziej znanych polskich iluzjonistów. Jest niesamowicie zaangażowany w social media i wykonał setki efektów na różne platformy internetowe. Możesz go znaleźć na YouTubie, Facebooku, Instagramie czy TikToku. Bardzo doceniam jego wkład w zmianę wizerunku iluzjonisty w Polsce. Dzięki swoim ogromnym zasięgom, pokazywał magię jako coś nowoczesnego, zaskakującego i intrygującego. Nie używa do swoich pokazów specjalnych rekwizytów, bazuje raczej na kartach, pieniądzach czy kostce Rubika. 

Osobista notka: Kiedy ostatnio widziałem się z Y w styczniu ’20, zwróciłem uwagę na wyszywane napisy “Magic of Y” na mankietach koszuli. Muszę przyznać, że spośród wszystkich iluzjonistów w Polsce, zdecydowanie najbardziej dba o swój branding. 

Zastanawiałem się czy umieszczać siebie w tym zestawieniu. Obawiałem się, że może być to próżne lub aroganckie. Po przemyśleniu tematu, uznałem, że obiektywnie umieściłbym siebie w tym zestawieniu. Więc umieszczam! Występuję zarówno na scenie jak i w formie magii z bliska. Zająłem 4 miejsce w X edycji “Mam Talent!”, a mój występ castingowy ma ponad 12 mln wyświetleń na YouTube. Możesz mnie znaleźć na YouTubie, Instagramie i Facebooku. Czaruję przede wszystkim na żywo, a moją główną specjalizacją są pokazy na eventach i weselach. 

AryMan to wyjątkowa postać z niezwykłą charyzmą. Możesz go spotkać na ulicach polskich miast, gdzie w akompaniamencie romantycznej muzyki manipuluje akrylową kulą, dając złudzenie zawieszenia jej w powietrzu. Jego występy są bardzo estetyczne i przemyślane. Jest bardzo świadomy swojego ciała, co ma ogromne przełożenie na jego ruch sceniczny prezentację efektów. Polecam poczytać jego bloga, a także obserwować go na Instagramie Facebooku.

Osobista notka: AryMana znam od wielu lat, a poznaliśmy się na pokazach ulicznych w Sopocie.

Podsumowanie

Tak wygląda moje zestawienie najlepszych iluzjonistów. Mam jednak do Ciebie pytanie: kogo Ty byś widział na liście?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *