fbpx
Sprzedaż kursów wstrzymana na kwiecień, zapraszamy do artykułów i na mailing.

Książki o iluzji

Jeśli masz z czymś problem, ktoś prawdopodobnie go rozwiązał i napisał o tym książkę.

Książki o iluzji to rewelacyjne źrodło wiedzy. W tym miejscu postaram się zebrać najbardziej wartościowe książki. Nie będzie tutaj absolutnie wszystkich pozycji, jednak będą te, które uważam za najbardziej cenne i pasujące to jednej z trzech kategorii. Jeśli masz jakieś sugestie co do zawartości tej kategorii, napisz. 

Książki o iluzji polskich autorów:

Radosław Hoffman – Sekrety mentalisty (2015) – książka o podstawach mentalizmu i jego historii. Znajdziesz w niej też sekrety i efekty. Jest to świetny wstęp do programu Tajemnice Mentalizmu.

Marta Jasińska i Konrad Modzelewski – Kid performer, czyli jak ze sztuczek wyczarować biznes (2017) – podręcznik pokazów dla dzieci. Must-have dla każdego, kto chce zająć się występami dla najmłodszych.

Bartłomiej Cichała – Sekrety największych mistrzów iluzji (2017) – cała historia iluzji w jednym miejscu. W książce znajdziesz też sekrety, jednak autor przede wszystkim prowadzi czytelnika przez niezwykłą podróż w czasie.

Piotr Denisiuk – Busking, czyli pokazy uliczne (2017) – książka o występach ulicznych, tworzeniu pokazu i zbierania tłumu na uliczne show.

Sławomir Kowalski – Błysk w oku – eseje o sztuce iluzji (2018) – książka o teorii występów. Znajdziesz w niej mnóstwo cennej wiedzy na temat ruchu scenicznego, postaci i ulepszaniu swoich występów.

Michał Shao Szałucho – Jak zrobić dobre show i jak na nim zarobić (2020) – podręcznik o tworzeniu występów. Przeczytaj recenzję tej książki tutaj.

Piotr Denisiuk – Fundament – Podstawy Iluzji (2021) – kompleksowe podstawy iluzji, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. 23 eseje teoretyczne, 319 zdjęć, 29 technik i 13 efektów. Prawdopodobnie najlepsza książka na początek przygody z iluzją.

Polskie tłumaczenia zagranicznych tytułów:

David Stone – CLOSE-UP Prawdziwe Sekrety Iluzji – obowiązkowa pozycja dla osób, które chcą występować w formie magii z bliska. Ogrom wiedzy i praktycznych wskazówek autora, który jest uznanym iluzjonistą na całym świecie.

Darwin Ortiz – Strong Magic – jedna z ważniejszych książek w świecie iluzji. Autor opowiada o tym co robić, żeby tytułowa magia była mocna. Na początek, podwiń rękawy. Z książki dowiesz się dlaczego. 

Głównym wydawcą polskich książek iluzjonistycznych jest wydawnictwo A niech to!

Zagraniczne książki o iluzji (najważniejsze):

Tarbell Course in Magic

J.B. Bobo – Modern Coin Magic

Robbert Giobbi – Card Collage

Jean Hugarrd and Frederick Braue – The Royal Road to Card Magic

Tony Corinda – 13 steps to mentalism

Magazyn IMP:

Od 2019 r. istnieje magazyn dla iluzjonistów IMP (Iluzja, Magia, Profesjonalizm). Jest to kwartalnik do którego dostęp mają jedynie osoby zajmujące się iluzją. Działa na zasadzie abonamentu, więcej informacji na Patronite.