fbpx
🎄🎅🏼 Świąteczne Pakiety już dostępne:

Gdzie Się Uczyć Iluzji?

Gdzie Się Uczyć Iluzji?

5
(2)

Po co się uczysz iluzji?

To jest najważniejsze pytanie. Po co uczysz się iluzji? To jedna z lekcji kursu o tym jak zostać iluzjonistą i zauważyłem, że jest ona niezwykle istotna. 

Dlaczego?

Powód, dla którego chcesz się uczyć iluzji, będzie determinował rodzaj nauki. Jeśli chcesz nauczyć się kilku magicznych efektów, żeby zaskoczyć znajomych, wystarczy Ci kilka efektów i nie musisz zajmować się magią sceniczną.

Jeśli chcesz występować na żywo i chcesz, żeby Twoja przygoda z iluzją trwała dłużej, warto zacząć naukę od podstaw. 

A w momencie, w którym zajmujesz się iluzją od kilku lat i chcesz się ukierunkować w jednej dziedzinie, Twoim zadaniem będzie zgłębiać właśnie tę specjalizację. 

Jakie konkretne kroki możesz podjąć, aby nauczyć się iluzji?

Jeśli chcesz znać kilka łatwych efektów

Wystarczy, że poszukasz jakichś zakładów barowych na YouTube. Nie zawsze muszą to być magiczne efekty. Jeśli chcesz pokazać coś ciekawego wśród znajomych, wystarczy jakiś sprytny zakład. Wokół tego pojawi się dużo interakcji i dociekania. 

Jeśli chcesz nauczyć się stricte iluzji, wystarczą Ci 2-3 łatwe efekty. Możesz je znaleźć w Szybkim Kursie Iluzji, gdzie nauczysz się od razu jak je pokazywać. A może będzie to początek Twojej magicznej przygody?

Łatwiejsze efekty znajdziesz też bez problemu w Internecie. Dobrym pomysłem mogą być nawet magiczne zestawy dla dzieci! I choć może wydawać się to dziecinne, to znajdziesz tam wystarczająco dużo efektów, żeby pokazać coś swoim znajomym i ich zaskoczyć czymś niemożliwym.

Jeśli chcesz się nauczyć podstaw

Masz kilka możliwości. Jedną z nich jest szukanie wiedzy na YouTube czy w Internecie. I choć znajdziesz jej dużo, jest ona nieuporządkowana i ciężko wyłuskać naprawdę wartościową wiedzę. Bardzo często nauczysz się też złych nawyków, dlatego nie polecam tej drogi nauki.

Inną możliwością jest nauka z książek. W nich znajdziesz sporo wiedzy i może to być bardzo dobra inwestycja. Książki są świetnym źródłem wiedzy i jeśli lubisz z nich się uczyć, może być dla Ciebie świetny wybór! 

Kolejnym miejscem nauki jest Program Podstaw Iluzji, który stworzyłem z myślą o nauce iluzji od podstaw. Znajdziesz tam kurs online, książkę i kilka ciekawych dodatków, które sprawiają, że nauka iluzji od podstaw będzie efektywna, a Ty nie nauczysz się złych nawyków.

Możesz też skorzystać z konsultacji i porozmawiać z iluzjonistą o nauce iluzji. To jest bardzo dobry pomysł, bo już na początku będziesz znał kierunek, który będzie dla Ciebie najlepszy. A z jego znajomością będzie Ci dużo łatwiej się uczyć.

Jeśli umiesz podstawy i chcesz się rozwijać

Możliwości masz kilka. Zauważyłem, że zawodowi iluzjoniści lub ci, którzy już naprawdę dużo potrafią, korzystają najczęściej z trzech sposobów nauki:

1) spotkania spotkania iluzjonistów są świetnym sposobem na rozwijanie się z dwóch powodów. Po pierwsze, na takim spotkaniu zwykle odbywają się seminaria, czyli wykłady. Doświadczony iluzjonista opowiada o swoim programie, przemyśleniach, efektach lub teorii występowania. Dzięki temu przekazuje dużo wartościowej wiedzy z pierwszej ręki. Po drugie, podczas takich spotkań następuje wymiana doświadczeń między iluzjonistami. I jest to często ważniejsze, niż pierwsza część. Podczas takich rozmów pojawiają się tematy bezpośrednio związane z występującymi i często rozwiązuje się podczas nich trudności, które kogoś trapiły od dłuższego czasu. A ze świeżym spojrzeniem innej osoby, może to być banalnie proste.

2) książki i seminaria – dużo iluzjonistów korzysta z książek i wykładów online w formie video. Dobrze wybrana książka potrafi nauczyć bardzo wiele. Nie tylko na początku, ale również w późniejszej drodze. Seminaria to magiczne wykłady, które są nagrane i które ktoś może sobie w swoim tempie przerobić. Jest to dobre uzupełnienie wiedzy o interesujący kogoś temat.

3) własne występy i doświadczenia – Pan Li w swoim wywiadzie mówił o tym jak uczy się iluzji. I jest to dla niego przede wszystkim zbieranie doświadczenia ze swoich występów. Zauważyłem, że wielu iluzjonistów uczy się w taki sposób. W miarę coraz większego obycia ze sceną możesz sam siebie ocenić coraz bardziej obiektywnie. Na początku jest to bardzo trudne, ale później już nie boisz się przed sobą przyznać, że coś zrobiłeś źle i że warto to poprawić. A jeśli z każdego występu będziesz poprawiał 1%, to w ciągu 100 występów Twój występ będzie dwa razy lepszy!

Jaki rodzaj nauki jest dla Ciebie?

Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć. Każdy ma inaczej i dla każdego inny rodzaj nauki jest bardziej efektywny. Dla części osób będą to kursy online, dla innych książki, a dla kogoś innego spotkania

Wiele osób łączy te rodzaje, co też może być świetnym pomysłem. Może w ciągu roku przerobisz jeden kurs, jedną książkę i pojedziesz na jedno magiczne spotkanie? Lub będziesz jeździł na wszystkie magiczne spotkania i przerobisz sobie dwie książki?

Pamiętaj, że to nie jest zamknięta lista. Można się uczyć na wiele różnych sposobów, te są jednak najbardziej popularne. Dlatego zastanów się, jakim sposobem uczysz się najbardziej efektywnie i postaraj się w tej rodzaj nauki włożyć więcej energii. Jest duża szansa, że szybciej osiągniesz wymierne rezultaty.

Gdzie idziesz?

Jeśli chcesz być iluzjonistą karcianym, ćwicz karty. 

Jeśli chcesz być buskerem, zajmij się pokazami na ulicy.

Jeśli marzą Ci się pokazy dla dzieci, poszukaj informacji o kid performingu.

Kiedy będziesz świadom swojego kierunku, dużo łatwiej będzie Ci osiągać to, co chcesz. 

Dlatego pomyśl o tym co chcesz i rozwijaj się właśnie tam. Na początek polecam Ci przerobić podstawy iluzji, żebyś miał szeroki ogląd na to, co możesz robić. Bo jeśli teraz interesujesz się pokazami dla dzieci, to nic nie wyklucza tego, że bardziej Cię zafascynuje mentalizm.

Jaki czas sobie dajesz?

Ustalenie celu może być bardzo dobrym pomysłem. Jeśli umiesz już podstawy i chcesz za rok zrobić 60-minutowy, biletowany występ, masz już punkt odniesienia. Wtedy możesz się cofnąć i na osi czasu rozpisać co potrzebujesz zrobić, żeby taki występ zrobić. Na tym przykładzie:

za 12 miesięcy – robię 60-mintuowy pokaz biletowany

za 11 miesięcy – mam ustalone miejsce i gotowy program

za 10 miesięcy – robię ostatnie poprawki (konsultacje) i szukam miejsca

za 9 miesięcy – robię pokaz przedpremierowy dla grupki znajomych

za 8 miesięcy – mam gotowy występ 

za 7 miesięcy – robię dużo prób

za 6 miesięcy – kompletuję rekwizyty i potrzebne rzeczy

za 5 miesięcy – uczę się niezbędnych technik i efektów

za 4 miesiące – mam gotowy scenariusz

za 3 miesiące – mam wstępny plan występu

za 2 miesiące – tworzę ogólne założenia 

za 1 miesiąc – rozpisuję swoje pomysły w mapie myśli

 

Tak może być nie tylko z biletowanym pokazem, ale z jakimkolwiek innym celem. Ważne jest, aby był on konkretny i możliwy do zmierzenia. A jeśli nie masz takiego celu, możesz po prostu iść w jakimś kierunku. I to wcale nie musi być gorsze!

Podsumowanie

Masz sporo sposobów nauki. Możesz korzystać z książek, kursów, konsultacji czy spotkań. Możesz też znaleźć swoje sposoby, które mogą być dla Ciebie najlepszą drogą nauki. 

Jeśli masz swój ulubiony sposób nauki, napisz o nim w komentarzu. 

 

Polecam Ci zapisać się na listę mailingową, na którą co 1-2 tygodnie wysyłam najciekawsze newsy z magicznego świata i rady dot. występowania. Możesz też dołączyć do darmowego kursu o tym jak zostać iluzjonistą, informacje poniżej.

Jeszcze chwilkę...

Dzięki za zaufanie!

Koniecznie potwierdź subskrypcję na swoim mailu i zostańmy w kontakcie!

Ponieważ działamy zgodnie z prawem, niżej przekazujemy Ci komplet informacji związanych z ochroną Twoich danych osobowych:

  • administrator danych osobowych: Iluzjonista Piotr Denisiuk, ul. Kolejowa 49, 05-220 Zielonka, NIP: 712-32-32-817,
  • cel przetwarzania danych: wysyłka newslettera,
  • odbiorca danych: dostawca systemu mailingowego MailerLite,
  • podstawa prawna przetwarzania danych: art. 6 ust. 1 lit. a RODO oraz art. 6 ust. 1 lit. f RODO,
  • dane będą przetwarzane przez czas funkcjonowania newslettera; po rezygnacji z otrzymywania newslettera dane będą nadal przechowywane w bazie w celu możliwości wykazania faktu i chwili udzielenia oraz wycofania zgody na wysyłkę newslettera,
  • dane zostaną przekazane do Litwy w związku z ich przetwarzaniem w systemie MailerLite; dostawca systemu MailerLite gwarantuje odpowiedni poziom ochrony danych osobowych,
  • masz prawo do: żądania dostępu do swoich danych oraz ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celu wysyłki newslettera, wniesienia skargi do organu nadzorczego,
  • podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne, by otrzymywać newsletter.

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *